Oμαλή μετάβαση των νηπίων στο 5ο δημοτικό σχολείο Αλεξάνδρειας.

Την Παρασκευή 1 Ιουνίου 2018 το νηπιαγωγείο μας επισκέφθηκε το 5ο δημοτικό σχολείο Αλεξάνδρειας στα πλαίσια του προγράμματος της ομαλής μετάβασης των νηπίων στην πρώτη δημοτικού.

Ο διευθυντής του σχολείου κ. Τσιφτσιόπουλος Διονύσης μας υποδέχθηκε με πολύ χαρά και αφού γνωρίστηκε και συζήτησε με τα παιδιά του νηπιαγωγείου, μας οδήγησε στην αίθουσα της πρώτης δημοτικού. Εκεί μας περίμενε με πολύ αγάπη η δασκάλα της τάξης η κ. Κοντογιάννη Γεωργία. Της χαρίσαμε ένα μικρό αναμνηστικό δώρο και ακολούθησαν αγκαλιές και χαμόγελα με τους παλιούς μας φίλους. Γνωρίσαμε την πρώτη τάξη και κάποια στιγμή ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ένας κύριος. Τα παιδιά τον υποδέχθηκαν με ιδιαίτερο ενθουσιασμό. Ήταν ο γυμναστής του σχολείου ο κ. Θεοδωριάδης Γιώργος. Ακολούθησε μια ώρα γυμναστικής μέσα σε ατμόσφαιρα χαράς.

Ήταν μια υπέροχη εμπειρία για τα νήπια. Με ενθουσιασμό περιμένουν το Σεπτέμβριο να ξανασυναντήσουν τους φίλους τους στο σχολείο με την “τεράστια αυλή”!!!!

Ευχαριστούμε θερμά τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς του 5ου δημοτικού για την όμορφη φιλοξενία.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!