ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ – ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΥΛΙΚΟΥ

Το ετήσιο σχέδιο δράσης με τίτλο : ”ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ( STEAM ) ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ” ολοκληρώθηκε επιτυχώς σε συνεργασία με το 5ο Νηπιαγωγείο και 6ο Νηπιαγωγείο της πόλης μας. Παρακάτω κοινοποιούνται τα εξής:

1. Αρχικό Ερωτηματολόγιο διερεύνησης του προφίλ των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών καθώς και τα αποτελέσματα αυτού.

2. Τελικό ερωτηματολόγιο για την αποτίμηση της αποτελεσματικότητας της ενδοσχολικής επιμόρφωσης και τα αποτελέσματα αυτού.

3. Το υλικό της επιμόρφωσης με σκοπό τη διάχυση της νέας γνώσης στην υπόλοιπη εκπαιδευτική κοινότητα.

Οι εκπαιδευτικοί του Δικτύου Συνεργασίας Σχολείων ( 5ο, 6ο και 7ο Νηπιαγωγείο Αλεξάνδρειας ) ευχαριστούν θερμά τον Επιμορφωτή του προγράμματος, κ. Ηλία Ματσαρίδη για την άριστη συνεργασία και επικοινωνία.